Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015

Κόροιβος: Έκανε τα... εύκολα δύσκολα με το Ρέθυμνο (83-79)

Κυριακή, 29 Νοεμβρίου, 2015

Τα εύκολα δύσκολα έκανε ο Κόροιβος στο κλειστό της Αμαλιάδας με αντίπαλο το μαχητικό Ρέθυμνο για την 8η αγωνιστική της Α1 Μπάσκετ ανδρών.
Οι «κυανόλευκοι» ήταν καταιγιστικοί στο α΄ημίχρονο και έφτασαν να προηγούνται με 20 πόντους (47-27), παίζοντας εξαιρετικό μπάσκε σε άμυνα και επίθεση. Στο β’ ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι «ροκάνισαν» τη διαφορά και  στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα επιχείρησαν την ολική αντεπίθεση, φτάνοντας το σκορ στους δύο πόντους (81-79) όμως οι Ηλείοι παρέμειναν ψύχραιμοι και επικράτησαν με 83-79.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-16, 47-27, 66-53, 83-79
Κόροιβος (Μαρκόπουλος): Ντέιβις 22 (4), Χριστοδούλου, Χαριτόπουλος 7, Βασιλόπουλος 8 (2), Κάουνσιλ 7, Νάνα 5, Πουλιανίτης, Τρότερ 20 (4), Γεωργάκης 12, Σλαφτσάκης 2
Ρέθυμνο (Σκουρτόπουλος): Κλουφ 10 (3), Ρέλεφορντ 6, Σάφτενααρ 14 (2), Χάροου 14, Στόουν 19 (3), Σχίζας, Γιαννόπουλος 4 (1), Τσακαλέρης, Κάρτερ 12, Ματαλών
Πηγή: ΠΑΤΡΙΣ