Στις 19 Δεκεμβρίου η ιστοσελίδα μας συμπληρώνει 10 χρόνια. Κοντά ένα εκατομμύριο εξακόσιες χιλιάδες (1,600,000) έχουν μπει στην ιστοσελίδα μας.

Σας ευχαριστούμε για την συντροφιά σας και την συμπαράσταση. Τις ευχές σας και τα μηνύματα μπορείτε να τα στέλνετε στην ηλεκτρονική διεύθυνση paneliakos@aol.com.

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ & ΕΥΤΥΧΕΣ ΤΟ 2020

Δευτέρα, 5 Μαρτίου 2018

Αστέρας Αμαλιάδας – Πανηλειακός 2-0: Με τη «σφραγίδα» Ματθαίου Μαρουκάκη!

Οι φάσεις  και τα γκολ του αγώνα!
 Δευτέρα, 5 Μαρτίου, 2017στο 4′ το 1-0 και σκόρερ ο Μαρουκάκης με κεφαλιά, σε φάση διαρκείας στα καρέ του Πανηλειακού όταν αρχικά η μπάλα δεν απομακρύνθηκε καλά κι έφτασε στον Μπαρμπαρούση που έκανε σέντρα με τον Κέρι να γυρίζει με «τακουνάκι» για τον Μπουντόπουλο ο οποίος σούταρε κι από την κόντρα σε αμυντικό η μπάλα πήρε ύψος κι έφτασε στον Μαρουκάκη που με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα – Πάνω από 1000 θεατές στο ματς, μεταξύ των οποίων κι 100 περίπου των φιλοξενούμενων σε ξεχωριστό μέρος της κερκίδας – στο 20′ ο Μπουντόπουλος πέρασε ωραία στον Μαρουκάκη που έκανε προβολή και πετάχτηκε διώχνοντας δύσκολα όσο και σωτήρια ο Καπετανάκης – στο 22′ ο Μπουντόπουλος γύρισε με «τακουνάκι» στον Μαρουκάκη ο οποίος πάντως πιεζόταν από αμυντικό και έκανε αδύναμο σουτ που μπλόκαρε εύκολα ο γκολκήπερ – ανοιχτό ματς στο πρώτο μισάωρο με ελαφρά εδαφική υπεροχή των γηπεδούχων, και τον Πανηλειακό να προσπαθεί να βγάλει αντεπιθέσεις χωρίς πάντως ευκαιρία στο διάστημα αυτό – σκορ ημιχρόνου το 1-0 – με εδαφική υπεροχή των γηπεδούχων τα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους, χωρίς πάντως «καθαρή» ευκαιρία – στο 69΄από γύρισμα του Κέρι ο Μαρουκάκης είχε σουτ άουτ – στο 73′ ο Κέρι βγήκε σε θέση τετ-α-τετ αλλά δεν έκανε καλό κοντρόλ και πρόλαβε να τον κλείσει και να τον κοντράρει ο Καπετανάκης – στο 74′ το 2-0 για τον Αστέρα με κεφαλιά του Μαρουκάκη μετά από ωραία σέντρα του Κέρι – στο 90′ αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Δαβουρλής γιατί μετά από ένα φάουλ που του έκανε ο Τόρες στο χώρο του κέντρου γύρισε και τον χτύπησε – τελικό το 2-0).
Πηγή: ΠΑΤΡΙΣ