Κυριακή, 10 Αυγούστου, 2019
Φάκελο για να πάρουν την wild card, και συνεπώς την τελευταία θέση για το νέο πρωτάθλημα της Basket League, κατέθεσαν Ερμής Αγιάς και Κόροιβος Αμαλιάδας.
![Ερμής Αγιάς και Κόροιβος Αμαλιάδας κατέθεσαν φακέλους συμμετοχής στο πρωτάθλημα | tanea.gr Ερμής Αγιάς και Κόροιβος Αμαλιάδας κατέθεσαν φακέλους συμμετοχής στο πρωτάθλημα | tanea.gr](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2019/08/%CE%95%CE%A3%CE%91%CE%9A%CE%95-1-768x436.jpg)
Η Καστοριά και η Καρδίτσα αρνήθηκαν τη συμμετοχή που τους προτάθηκε από τα αρμόδια όργανα. Έτσι η ΕΟΚ αναγκάστηκε να δώσει το τελευταίο εισιτήριο μέσω wild card.
Ερμής Αγιάς και Κόροιβος Αμαλιάδας θεωρούνταν τα φαβορί προκειμένου να καλύψουν αυτή τη θέση, καθώς πληρούσαν τα κριτήρια που έθετε η ΕΟΚ και είχαν εκδηλώσει ενδιαφέρον συμμετοχής.
Τελικά σήμερα το ενδιαφέρον αυτό πήρε επίσημη μορφή αφού οι δύο ομάδες κατέθεσαν τους φακέλους συμμετοχής τους στη Basket League και πλέον περιμένουν την απόφαση για το ποια από τις δύο θα καλύψει την κενή θέση.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου