Τετάρτη 21 Αυγούστου 2019

APOEL - AJAX 0 - 0

Ο ΑΠΟΕΛ έμεινε όρθιος κόντρα στον Άγιαξ στην Κύπρο (0-0), διεκδίκησε στα ίσα τη νίκη, με τον Αίαντα να μένει και με 10 παίκτες τα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα, καθώς ο Νουσαΐρ Μαζραουί αποβλήθηκε, δεχόμενος την δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Πιο συγκεκριμένα, στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης ο άσος της ολλανδικής ομάδας έκανε επικίνδυνο μαρκάρισμα από πίσω στον αντίπαλό του και ο Ματέου Λαόθ δεν του… χαρίστηκε και του έδειξε την κίτρινη κάρτα, αναγκάζοντάς τον να πάρει τον δρόμο για τα αποδυτήρια.

Για την ιστορία το παιχνίδι έληξε 0-0 με τους Κύπριους να μένουν ζωντανοί στο παιχνίδι της πρόκρισης.