Σάββατο 5 Φεβρουαρίου 2022

Μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού στη Βιτόρια 72-62 την Μπασκόνια

Σάββατο, 5 Φεβρουαρίου, 2022

Ο Ολυμπιακός με έναν απίθανο Ντόρσεϊ στην τέταρτη περίοδο, πέρασε από τη Βιτόρια με 72-62, «έσπασε» το σερί των τεσσάρων ηττών και «πάτησε» πιο γερά στην 8αδα.

Μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού στη Βιτόρια 72-62 την Μπασκόνια | tovima.gr

Ο Ολυμπιακός έφυγε από τη Βιτόρια με το διπλό, επικρατώντας της Μπασκόνια με 72-62 και έσπασε το σερί των 4 ηττών στη Euroleague, παίρνοντας την πρώτη του νίκη στο 2022. Οι ερυθρόλευκοι παρότι τα βρήκαν σκούρα από τους Βάσκους για 35 λεπτά πήραν αυτό που ήθελαν, με τον ομογενή γκαρντ Τάιλερ Ντόρσεϊ να κάνει «όργια» στην τέταρτη περίοδο και να «καθαρίζει» το ματς.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα μετά την ήττα στη Μαδρίτη από τη Ρεάλ πριν από 48 ώρες όφειλε να φύγει με το διπλό από τη Βιτόρια για να μην μπει σε μπελάδες και το έκανε πράξη, έχοντας σε καταπληκτική μέρα τον ομογενή γκαρντ, αλλά και τους Τόμας Γουόκαπ και Κώστα Παπανικολάου.