Τρίτη, 16 Φεβρουαρίου, 2021

Κοιτάξτε "ομάδες"

14 παίκτες της Λάρισας & 10 παίκτες της ΑΕΚ ξένοι.

"Ζήτω"  το Ελληνικό ποδόσφαιρο!!!

Σε ένα ματς που εξελίχτηκε σε θρίλερ στα τελευταία του λεπτά η ΑΕΚ νίκησε με 4-2 την ΑΕΛ στο γήπεδο «Αλκαζάρ» και «ανέβηκε» στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με Αρη και ΠΑΟΚ. Η «Ενωση» πήγε να χάσει ένα δικό της παιχνίδι καθώς αρχικά ισοφαρίστηκε από 0-2 σε 2-2 από την ΑΕΛ ενώ αν και πέτυχε και τρίτο γκολ, τελικά  την «έσωσε» από νέα ισοφάριση και ένα μεγάλο κάζο ο τερματοφύλακάς της Γιώργος Αθανασιάδης που απέκρουσε στις καθυστερήσεις του ματς το πέναλτι των «βυσσινί».

Κίτρινες κάρτες είδαν οι: Νεντελτσιάρου, Σιμάνσκι και Γιακομόφσκι.

ΑΕΛ: Μπάγιτς, Στίφλερ (53’ Νικολιάς), Μπεν Χατίρα, Γιακομόφσκι, Μιλοσάβλιεβιτς (63’ Μουκαντζό), Ζίζιτς, Μαξιμένκο, Ακούνια, Κολομπίνο, Γκράουρ (63’ Μπέρτος), Νούνιτς (87’ Κουσίνο).

ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Μπακάκης (54’ Νταντσένκο), Νεντελτσιάρου, Λάτσι, Λόπες, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Γκαρσία, Τάνκοβιτς (74’ Αλμπάνης), Ολιβέιρα (74’ Σιμόες), Ανσαριφάρντ.