Η ιστοσελίδα μας, PANELIAKOS.COM

You can translate this blog in over 100 languages within a second! Go to the left up top where it says Select Language. Happy navigating. See you again..

Εορτάζουμε και Tιμούμε

Κυριακή 8 Ιουλίου 2018

Η «ρώσικη ρουλέτα» έδειξε τους… Κροάτες! Ρωσία – Κροατία 3-4 κανονικός αγώνας¨2-2

Λύγο πιό πριν Αγγλία - Σουηδία 2-0

Για τους δύο προημιτελικούς¨Γαλλία - Βέλγιο, Αγγλία - Κροατία
Σε ένα συγκλονιστικό ματς που κρίθηκε στα πέναλτι, οι Κροάτες αποδείχθηκαν καλύτεροι στη… ρώσικη ρουλέτα από τα 11 βήματα και πανηγύρισαν την πρόκριση στην 4άδα του Μουντιάλ 2018.
Στην κανονική διάρκεια του αγώνα, η Ρωσία προηγήθηκε με τον Τσερίσεφ, όμως η Κροατία «απάντησε» με τον Κράβαριτς για το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου, που ήταν τελικά και το τελικό σκορ στο τέλος του 90λεπτου. Στην παράταση οι Κροάτες πήραν το προβάδισμα με τον Βίντα, όμως ο Φερνάντες «απάντησε» ξανά για την ομάδα του, για να πάει το ματς στα πέναλτι. Εκεί ο Σούμπασιτς «έπιασε» πάλι δυο και ο Φερνάντες αστόχησε για να δώσει την ευκαιρία στον Ράκιτιτς να πανηγυρίσει ξανά, στέλνοντας την ομάδα του στα ημιτελικά, όπου και θα αντιμετωπίσει την Αγγλία.