Πρώτο θέμα μας

Πρώτο μας θέμα

Μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα ΝΕΑ-ΕΙΔΗΣΕΙΣ στο τέλος της σελίδας, κάτω δεξιά που λέει “Παλαιότερες Αναρτήσεις”. Πατήστε με το “ποντικάκι” πάνω και θα βρείτε ειδήσεις και νέα σημερινά ή χθεσινά και προηγουμένων ημερών, μηνών, χρόνων.

Αγαπητέ Φίλε, Αγαπητή Φίλη,

Εάν δεν μιλάτε καλά Ελληνικά η ιστοσελίδα μας σας δίνει την ευκαιρία να διαβάσετε όλα τα άρθρα στη γλώσσα της αρεσκείας πατώντας το “ποντικάκι” εδώ αριστερά που λέει Translate, Επιλογή Γλώσσας και διαλέξτε τη γλώσσα που καταλαβαίνετε καλύτερα! Σας παρακαλούμε να το πείτε και σε άλλους. Σας ευχαριστούμε και ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ.

Dear friend

if Greek is not your primary language, now, you can read this web page: paneliakos.com in almost 100 different languages. On the left side here, you will see Translate Επιλογή Γλώσσας”, click with computer mouse on top of “Επιλογή Γλώσσας” and read our web page in the language of your preference. Now you could read paneliakos.com in almost 100 languages in a mater of a few seconds. Please tell others. Thank you.

HAPPY HOLIDAYS

Κυριακή, 20 Μαΐου 2018

Νίκησε 3-1 τη Δόξα Νέας Μανολάδας: Η Νίκη Τραγανού στη Γ` Εθνική για πρώτη φορά στην ιστορία της!

Κυριακή, 20 Μαΐου, 2018

Δόξα Ν. Μανολάδας – Νίκη Τραγανού 1-3

Την άνοδο της Νίκης στη Γ` Εθνική Κατηγορία γιορτάζει το Τραγανό.
Η ομάδα του Σπύρου Αντωνόπουλου, στο 2ο ματς της σειράς των τελικών της Α1 κατηγορίας Ηλείαςμε την Δόξα Νέας Μανολάδας, επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 καταφέρνοντας να πάρει την πολυπόθητη άνοδο στην Γ` Εθνική.
Η εξέλιξη του ματς
Στο 7ο λεπτό η Δόξα έχασε πέναλτι (Δημητρόπουλος) που μπλόκαρε ο Αντωνόπουλος.
Το ημίχρονο τέλειωσε 0-0 με τους γηπεδούχους να είναι γενικά καλύτεροι. Όμως στην επανάληψη η Νίκη Τραγανού μπήκε δυνατά στο γήπεδο και στο 48` από φάουλ του Ν. Κολοτούρου ο Γεωργιόπουλος με γυριστή κεφαλιά έκανε το 0-1.
Στο 67` ο Ν. Κολοτούρος σε φάση διαρκείας έγραψε το 0-2.
Η Δόξα πίεσε και στο 74` μείωσε σε 1-2 με τον Πυρρή.
Στο 77` οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι …
Στο 85` από λάθος υπολογισμό του γκολκίπερ Κανελλόπουλου ο Δ. Κολοτούρος έκανε το 1-3 που σφράγισε τη νίκη και κάτ` επέκταση τη άνοδο στη Γ` Εθνική για την ομάδα του Σπύρου Αντωνόπουλου.