Δευτέρα 5 Μαρτίου 2018

ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Δευτέρα, 5 Μαρτίου, 2017

Ισοπαλία στο ντέρμπι των αιωνίων

osfp-pao
Ο Παναθηναϊκός με ένα εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 87' πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο άδειο λόγω τιμωρίας «Γ. Καραϊσκάκης» και δεν επέτρεψε στον Ολυμπιακό να εκμεταλλευτεί την ήττα του ΠΑΟΚ και να πλησιάσει σε απόσταση αναπνοής στη βαθμολογία.

Φιλιππίδης και Καραλής στους κορυφαίους του κόσμου

1--41Με δύο αθλητές μας στην κορυφαία οκτάδα του κόσμου, στο επί κοντώ, ολοκληρώθηκε για τα ελληνικά χρώματα το παγκόσμιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου του Μπέρμιγχαμ. Ο Κώστας Φιλιππίδης και ο Εμμανουήλ Καραλής διεκδίκησαν μία θέση στην τριάδα, αλλά δεν τα κατάφεραν. Ο «βετεράνος» του αθλήματος έμεινε στην έβδομη θέση.

ΑΕΚ - Πανιώνιος 1-0

1--39
Το δώρο του Αστέρα Τρίπολης δεν άφησε να πάει χαμένο η ΑΕΚ, η οποία επικράτησε με 1-0 του Πανιωνίου στο ΟΑΚΑ και επέστρεψε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 3-2

asteras-paok
Ο Αστέρας σταμάτησε τον ΠΑΟΚ, στην πορεία του προς την κατάκτηση του τίτλου, καθώς, μετά από εκπληκτικό παιχνίδι νίκησε με 3-2, παίρνοντας τη σπουδαία νίκη, στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League.