Πρώτο θέμα μας

Πρώτο μας θέμα


Πέμπτη, 8 Δεκεμβρίου 2016

Το πανόραμα των τοπικών πρωταθλημάτων

Μόνο Νίκες Ο Πανηλειακός
Στη Πρώτη Τετράδα Το ΣΙΜΟΠΟΥΛΟ

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
12η Αγωνιστική – Αποτελέσματα
ΑΠΟ Κουρτεσίου - Ενιπέας Λατζοΐου 1-1
Ηλειακός Βαρθολομιού - Αίας Γαστούνης 0-0
Προοδευτική Μανολάδας - Δόξα Ν. Μανολάδας 0-2
Ατρόμητος Καβασίλων - ΑΟ Χαβαρίου 0-1
Ολυμπιακός Σαβαλίων - Θύελλα Πύργου 0-0
Κένταυρος Μαγούλας - Νίκη Τραγανού 0-2
Πανηλειακός - Ξενοφών Κρεστένων 2-0
Αλφειός Επιταλίου - Εθνικός Αμπελοκάμπου 0-1
Κεραυνός Χειμαδιού- Ηλειακός Λεχαινών 2-0

Βαθμολογία(σε 12 αγώνες)
Πανηλειακός 36 36-4
Ξενοφών Κρεστένων 28 25-10
Δόξα Ν. Μανολάδας 26 22-6
Νίκη Τραγανού 26 24-10
Ηλειακός Λεχαινών 21 16-10
Ηλειακός Βαρθολομιού 17 17-22
Εθνικός Αμπελοκάμπου 16 19-26
Προοδευτική Μανολάδας 16 16-18
ΑΟ Χάβαρι 15 16-17
Ολυμπιακός Σαβαλίων 15 10-16
ΑΠΟ Κουρτεσίου 15 11-15
Ατρόμητος Καβασίλων 13 10-15
Κένταυρος Μαγούλας 13 18-19
Ενιπέας Λατζοΐου 13 14-18
Θύελλα Πύργου 13 11-16
Αλφειός Επιταλίου 10 7-13
Κεραυνός Χειμαδιού 7 10-26
Αίας Γαστούνης 1 7-28  

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΞΑΡΧΟΣ ΑΡΤΟΣ – ΚΑΦΕ
Tα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής και τα γκολ
Ολυμπιακός Ζαχάρως - Ολυμπιακός Πύργου: 2 – 2
(40΄και 89΄ Κουτσογιαννόπουλος – 15΄Κουβελιώτης, 60΄ Έλιοτ με πέναλτι)
Αθλητικός Όμιλος Αρετής - Πέλοψ Πύργου: 2 – 0
 (45 ΄Μεγαλακάκης, 60΄ Σταθόπουλος με πέναλτι)
Α.Ε. Πηνείας, ΣΙΜΟΠΟΥΛΟ – ΠΑΟ Κακοβάτου: 4 – 0
 (8΄Μίχα, 29΄Β. Παρασκευόπουλος, 40΄Αργυρόπουλος, 91΄Ρηγόπουλος)
Δόξα Ελαιώνα - Ολυμπιακός Μυρτιάς: 1 – 0
 (90΄ Γ. Νταρζάνος)
Νέος Κόροιβος Κατσαρού - Ολυμπιάδα Γουμέρου: 2 – 1
 (20΄ Χριστακόπουλος, 70΄ Αλεξόπουλος – 60΄ Τσίμπρης Β.)
Μυρσιναικός Μυρσίνης - Δάφνη Ανδραβίδας: 5 – 1
 (7΄και 70΄ Κουρλός , 41΄Μ. Μητρόπουλος, 43΄Νταλιπάι, 58΄Κοντάνας – 26΄ Βάσσος πέναλτι)
Λευκός Αστήρ Σκουροχωρίου - Αχιλλεύς Νεοχωρίου: 0 – 2
(Καλουτάς 70΄, Περικλέους 83΄) *Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι «έσπασαν»… πάλι τα δοκάρια , είχαν τρία!
Α.Ο. Μακρυσίων - ΑΟ Χελιδόνια: 1 – 0
 (95΄ Κηπουρός)

Η   βαθμολογία (Σε 12 αγώνες  )
Ολυμπιακός Πύργου        27 –9           29
Α.Ο. Μακρισίων               21 – 4         24
Ολυμπιακός Ζαχάρως       17 – 4         24
Α.Ε. Πηνείας                    17 –11         23
Λ. Αστήρ Σκουροχωρίου18 –16          20
Δάφνη Ανδραβίδας         19 -17           19
Αχιλλέας Νεοχωρίου        19 –12        19
Α.Ο. Χελιδόνια               25 –16          18
Ολυμπιάδα Γουμέρου        18 –20       16
ΠΑΟ Κακοβάτου              14 –28        16
----------------------------------------------------
Μυρσιναικός                    26 – 24        16
Δόξα Ελαιώνα                 21 –23          14
Ν. Κόροιβος Κατσαρού   12 –22         10
Πέλοπας Πύργου              14 –20         7
------------------------------------
Α. Ο. Αρετής                       8 –41        6
Ολυμπιακός Μυρτιάς        10 –25        5

Β’ κατηγορία – Ασφάλειες Αριστογείτων
                       1ος  όμιλος
 Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής
Άφοβος Βροχίτσας -Ωλενιακός Ωλενας : 5 – 1
Α. Ο. Κουτσοχέρας – Πρόοδος Σαλμώνης:2 - 1
Α. Ο. Αγ. Γεωργίου - Διγενής Χαριάς : 1 – 6
Κεραυνός Βρίνας - Πέλοπας Πελοπίου: 0 – 1
Αργοναύτης Κατακόλου - Απόλλων Ν. Φιγαλείας: 1 – 3
ΡΕΠΟ: Ατρόμητος Βαρβάσαινας

Η βαθμολογία(Σε 10 αγώνες )
Πέλοπας Πελοπίου          31 - 7   24
-------------------------------------------
Διγενής Χαριάς            24 -12   22
Απόλλων Ν. Φιγαλείας      29-13    21
Άφοβος  Βροχίτσας        18 - 9    16
Ατρόμητος Βαρβάσαινας                    14 –   15          13
Κεραυνός Βρίνας          19 -12    12 
Αργοναύτης Κατακόλου     14 - 23   10
Α. Ο. Κουτσοχέρας                             12   -    20        9
Πρόοδος Σαλμώνης         10 - 15    9
-------------------------------------------
Ωλενιακός Ωλενας          13 -22   5
Α. Ο. Αγ. Γεωργίου                                6   -   33       1
*Ρεπό έχει κάνει ο Πέλοπας Πελοπίου ο Διγενής Χαριάς ο Άφοβος Βροχίτσας ο Α.Ο. Κουτσοχέρας ο Αργοναύτης Κατακόλου η Πρόοδος Σαλμώνης ο Ωλενιακός ο Α. Ο. Αγ, Γεωργίου και ο Κεραυνός Βρίνας !
*Από ένα ματς λιγότερο έχουν Πρόοδος Σαλμώνης, Άφοβος Βροχίτσας και Ατρόμητος Βαρβάσαινας !
                            2ος  όμιλος

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής
 Πρίγκιπες Λεχαινών - Αε Κανουλίων Πύργου: Σήμερα στις 3.15  μ. μ. στο γήπεδο Κάστρου                   
Φίλιππος Ανδραβίδα - Απόλλων Γαστούνης: 0 – 2                 
Άρης Δήμητρας - Εθνικός Γερακίου:          0 – 6
Θύελλα Καρδαμά - Αστέρας Βάρδας: 2 – 0         
Α. Ο. Κάστρου - Πηνειακός Αμαλιάδας: Διεκόπη στο 56΄ λόγω κακοκαιρίας με σκορ 1 – 0 υπέρ του Α. Ο. Κάστρου!              
Αετός Αλποχωρίου - Λέοντες Αμαλιάδας: 4 – 2           
Η βαθμολογία(Σε 10 αγώνες  )
 Πηνειακός              23 -11  25
-----------------------------------------
Λέοντες Αμαλιάδας      22 -10  20
Εθνικός Γερακίου       24 - 13   20
Α.Ε. Κανουλίων         19 - 9  18
Α.Ο. Κάστρου           10 - 9    14
Πρίγκιπες Λεχαινών     15-16     12
Θύελλα Καρδαμά         13 -21  11
Βάρδα  2015            14 - 17   11
Φίλιππος Ανδραβίδας    13 - 15 11
Αετός Αλποχωρίου       19 - 16 9
-------------------------------------------
Απόλλων Γαστούνης      9 -18   8
Άρης Δήμητρας          5 - 31  0
*Άρης Δήμητρας, Α. Ο. Κάστρου έχουν ένα ματς λιγότερο!
* Πρίγκιπες Λεχαινών και Α. Ε. Κανουλίων παίζουν σήμερα, ενώ δεν υπολογίζεται και το διακοπέν ματς, Κάστρο - Πηνειακός που θα συνεχιστεί από το 56΄!  

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  -  COUNTERPAIN
Πρώτη νίκη για Θρίαμβο Πύργου!

Με τρία εξ αναβολής ματς και στους δύο ομίλου , συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Γ΄ κατηγορίας. Το πρόγραμμα της αγωνιστικής περιελάβανε τα εξής ματς :
                                1ος  όμιλος(6η αγωνιστική)
Α. Ο. Ανδρίτσαινας – Αγ. Δημ. Πουρναρίου : 1 – 1

Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες)
Αμπελώνας       16-8                13
Ερμής Πλατάνου   25-4            12
Αναγέννηση Μακρισίων 12-9  10
Αλφειονίδα                 11-6       8
Αγ. Δημήτριος            8-  9       7
Αίολος Πύργου             4-10     5
Ανδρίτσαινα               3- 7         2
Ατρόμητος Λαστ.     2 -28        -2
  • Με αρνητική βαθμολογία έχουν ξεκινήσει (όπως γνωστοποίησε η Ένωση): ο Ερμής με -4 κι ο Ατρόμητος με -2
  • Από ένα ματς λιγότερο έχουν, Ν. Ατρόμητος Λαστείκων , Αίολος Πύργου.  Α. Ο. Ανδρίτσαινας και ο Αγ. Δημ. Πουρναρίου.
                               2ος  όμιλος (6η αγωνιστική)
Ε.Α.Π. Λεχαινών - Θρίαμβος Πύργου:  2 – 3
Δόξα Αγ. Μαύρας – Αετός Κέντρου: 0 – 8
Ρεπό ο Κένταυρος Σωστίου
Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες)
Κένταυρος Σωστίου       15-3        15
Αετός Κέντρου        19- 1              9
 Ίφιτος Καλυβίων      10- 6             7
Ήφαιστος Βουνάργου   6- 8           4
Ε.Α.Π. Λεχαινών         4-14           0
Δόξα Αγ. Μαύρας       5- 18        - 4
Θρίαμβος Πύργου      7 – 15       - 5

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου