You can translate this blog in over 100 languages within a second! Go to the left up top where it says Select Language. Happy navigating. See you again..

Εορτάζουμε και Tιμούμε

Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Πανηλειακός... Να περάσει ο επώμενος, ο Βόλος στο καναβάτσο

Μεγάλη νίκη της ομάδας του Πανηλειακού Πύργου αφού κέρδισε επάξια τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό Βόλου με 1-0. Να σημειωθεί ότι ο Πανηλειακός που φαινόταν για υποβιβασμό μετά την παραίτηση Γκαγκάτση και την αλλαγή προπονητή έχει 5 νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα στις λεπτομέρειες από την Παναχαϊκή. και γκολ 15-4.

Σούπερ Λιγκ: ΠΑΟ-Εργοτέλης 1-1 - ΠΑΟΚ-Πανθρακικός 3-0

Επεισόδια και «ελεύθεροι σκοπευτές από το Κίεβο» στη Λεωφόρο
Ο Παναθηναϊκός απώλεσε βαθμούς στη Λεωφόρο απέναντι στον Εργοτέλη (Παναθηναϊκός - Εργοτέλης 1-1) στο πρώτο ματς της Κυριακής στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ.
Στα Χανιά, έπειτα από επεισοδιακό ματς, ο Πλατανιάς νίκησε τον Άρη (Πλατανιάς - Άρης 2-1), με τους Κίτρινους να φωνάζουν δίκαια για το 2ο γκολ των γηπεδούχων για το οποίο οι αντιδράσεις απέφεραν δύο αποβολές για τον Άρη, μετά τον προπηλακισμό του επόπτη από τους παίκτες του.
Επιστροφή στις νίκες για τον Ατρόμητο επί της Ξάνθης (Ατρόμητος - Ξάνθη 2-0), ενώ σπουδαίο «διπλό» για τη σωτηρία της πήρε η Βέροια στα Γιάννινα (ΠΑΣ Γιάννινα - Βέροια 0-1).
Στο τελευταίο ματς της ημέρας, ο ΠΑΟΚ έστω και αν... σπατάλησε ένα ημίχρονο, πήρε τη νίκη κόντρα στον Πανθρακικό (ΠΑΟΚ - Πανθρακικός 3-0).
Το Σάββατο, Ο Ολυμπιακός μετέτρεψε σε περίπατο τον αγώνα με τον ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ» κερδίζοντας εκτός από τους Κρητικούς (ΟΦΗ - Ολυμπιακός 0-4) και τον Σέποβιτς που σημείωσε χατ τρικ, ωστόσο έχασε τον Σαβιόλα που τραυματίστηκε και χάνει το ματς με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ την ερχόμενη Τρίτη.
Επίσης, Λεβαδειακός επικράτησε εύκολα του Αστέρα (Λεβαδειακός - Αστέρας Τρίπολης 3-1), ενώ  «διπλό» με ανατροπή πανηγύρισε ο Πανιώνιος επί του Απόλλωνα μέσα στη Ριζούπολη (Απόλλων Σμύρνης - Πανιώνιος 1-2).
Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης 3-1
Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος 1-2
ΟΦΗ - Ολυμπιακός 0-4
Παναθηναϊκός - Εργοτέλης 1-1
Ατρόμητος - Ξάνθη 2-0
Πλατανιάς - Αρης 2-1
ΠΑΣ Γιάννινα - Βέροια 0-1
ΠΑΟΚ - Πανθρακικός 3-0