Πέμπτη 29 Αυγούστου 2013

Πυρκαγιά στο γήπεδο διέκοψε οριστικά το ματς του Ατρόμητου με την Άλκμααρ κι ενώ η Ελληνική ομάδα προηγείτο 1-0

Θρίλερ στην Ολλανδία

Βίντεο: Εκκενώθηκε το γήπεδο - Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν ότι η φωτιά ξεκίνησε από τις ηλεκτρικές εγκαταστάσεις - Ο Ατρόμητος βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 1-0

Απρόσμενη εξέλιξη έχει το ματς του Ατρόμητου με την Άλκμααρ στην Ολλανδία. Ο αγώνας διακόπηκε στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά από φωτιά που ξέσπασε
στο γήπεδο, και μετά από σχετικές εντολές της αστυνομίας το κτήριο εκκενώθηκε.
Οι δημοσιογράφοι αποχώρησαν από τα θεωρία και οι οπαδοί άδειασαν τις κερκίδες. Όπως μετέδωσε η NOVA, μάλλον πρόκειται για πρόβλημα στο σύστημα ηλεκτρικού.

O αγώνας ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Ατρόμητο, αφού στο δεύτερο κιόλας λεπτό του αγώνα, ο Χένρικσεν της Άλκμααρ είδε την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή της αναμέτρησης.
Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 19ο λεπτό, ο Ατρόμητος έχασε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, όταν ο
Ναπολεόνι κέρδισε πέναλτυ από τον Εστέμπαν το οποίο εκτέλεσε ο Παπαδόπουλος αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας ο οποίος είχε υποπέσει στην παράβαση.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε με τον Ατρόμητο να πασχίζει να ανοίξει το σκορ αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Στην επανάληψη η ομάδα του Περιστερίου πίεσε και στο 53' ο Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ.
Ο Ατρόμητος πλέον κυνηγούσε άλλα δύο γκολ έχοντας το πλεονέκτημα ότι παίζει με παίκτη παραπάνω, όταν στο 58' φάνηκαν οι πρώτοι καπνοί από τη φωτιά.
Στη συνέχεια το παιχνίδι διακόπηκε με τους παίκτες να μένουν στο γήπεδο, αφού υπήρχε καπνός και στα αποδυτήρια, ενώ τα φώτα του γηπέδου είχαν σβήσει.
Διατάχθηκε η εκκένωση για λόγους ασφαλείας και ο αγώνας διεκόπη οριστικά.