You can translate this blog in over 100 languages within a second! Go to the left up top where it says Select Language. Happy navigating. See you again..

Εορτάζουμε και Tιμούμε

Παρασκευή 26 Απριλίου 2013

Εκτός Final-4 ο Παναθηναϊκός

Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2013
Παρά την επιστροφή του στο παιχνίδι στην τρίτη περίοδο, ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από την Μπαρτσελόνα και δεν θα ταξιδέψει στο Λονδίνο.
Με τον Διαμαντίδη χρεωμένο με τρία φάουλ στο πρώτο πεντάλεπτο, ο ΠΑΟ είδε την Μπαρτσελόνα να παίρνει από νωρίς τα ηνία και τελικά ηττήθηκε 64-53, μένοντας εκτός Final-4 της Ευρωλίγκας.

Οι «πράσινοι» διαμαρτύρονται σε αρκετές φάσεις για την αντιμετώπιση που είχαν από τους διαιτητές αλλά, με 1/16 σουτ τριών πόντων «πέταξαν στα σκουπίδια» τις ευκαιρίες που είχαν, στο τέταρτο δεκάλεπτο να επιστρέψουν στο ματς.
Αποσυντονισμένος από την αναγκαστική… αποχώρηση του αρχηγού από το παρκέ, ο εξάκις πρωταθλητής Ευρώπης δεν μπορούσε να αντιμετωπίσει το παθιασμένο παιχνίδι των «μπλαουγκράνα» αλλά και τα εξαιρετικά ποσοστά τους στα σουτ από την περιφέρεια.