You can translate this blog in over 100 languages within a second! Go to the left up top where it says Select Language. Happy navigating. See you again..

Εορτάζουμε και Tιμούμε

Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011

Πανηλειακός Πύργου & Αστέρας Αμαλιάδος

Δευτέρα, 31 Ιανουαρίου, 2011
Οι “ερυθρόλευκοι” του Πύργου δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη απέναντι στον Ηρακλή Ψαχνών, με αποτέλεσμα να αναδειχθούν ισόπαλοι με σκορ 0-0.   Παρ' όλα αυτά "γκρέμισαν" τον αντιπαλό τους από την κορυφή της βαθμολογίας
Η ομάδα του Πύργου ήταν καλύτερη καθʼ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, γεγονός όμως το οποίο δεν έφερε και το επιθυμητό αποτέλεσμα. Ο Πανηλειακός ξεκίνησε πολύ δυναμικά στο αʼ ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη φάνηκε ακόμα πιο επικίνδυνος απέναντι στον Ηρακλή, ο οποίος τελικά κράτησε ανέπαφη την εστία του!

Λευκή” ισοπαλία για τον Αστέρα  Αμαλιάδος
Ο Αστέρας αναδείχθηκε ισόπαλος με την ομάδα της Κυπαρισσίας με σκορ 0-0, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής.
Οι δύο ομάδες όσο και αν προσπάθησαν να σκοράρουν δεν τα κατάφεραν κι αυτό είχε ως αποτέλεσμα οι δύο σύλλογοι να μοιραστούν από έναν βαθμό. Οι “βυσσινί” τα πήγαν καλά στο βʼ ημίχρονο αλλά έςχασαν δύο καλές ευκαιρίες να πετύχουν το γκολ της νίκης! Απʼ τα υπόλοιπα ματς της Δʼ Εθνικής ξεχώρισε η νίκη του Διαγόρα επί της Αχαϊκής με σκορ 3-2. Αναλυτικά αποτελέσματα και βαθμολογία…